Omega-3 Sağlık Yararları


 

OMEGA 3

Vücudumuz Omega-3 yağ asitlerini kendisi üretemez. Bu nedenle metabolizmamızda önemli rollere sahip olan bu yağ asitlerini besin ya da takviyeler yoluyla temin etmemiz gerekir. Omega-3 takviyeleri herkes tarafından güvenle kullanılabilir. EPA ve DHA gibi Omega-3 temel yağ asitleri birçok yararlı etkiye sahiptir; kalp, beyin, görme ve eklemlerde belgelenmiş olumlu bir etkisi vardır.

DOĞAL FORM İLE EN İYİ SONUÇLAR


Saf Norveç Omega 3 tamamen yeni bir üründür. Kullandığımız hammaddeler en yüksek kalitededir ve yüzde yüz oranında Norveç’ten gelmektedir. Ürettiğimiz Omega-3 takviye edici gıda kesinlikle konsantre değildir ve doğallığını korumaktadır. Böylece besin değeri yüksektir ve saflığını sağladığı faydalarla ispatlar.
EPA ve DHA omega-3’ler, vücudumuzdaki her hücrenin en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olan hayati besinlerdir.

Omega-3’lerin yararlarının sadece kalp sağlığı korumakla sınırlı kaldığı düşünülür, ancak vücudunuzdaki her hücrenin fonksiyonlarının iyileştirilmesinde geniş bir rol oynamaktadırlar. Çoğu tüketicinin karşılaştığı başlıca sorun, diyetlerinde yeterince EPA ve DHA almamaktır.

ABD’deki önemli bir araştırmada, her yıl 96.000 Amerikalıyı öldüren nedenin; EPA ve DHA Omega-3 temel yağ asitlerinin yetersizliği olduğu bulunmuştur! Bu sayı, çok fazla trans yağ veya doymuş yağ tüketimi, yeterli meyve ve sebze yememe, hatta alkol tüketmeme gibi her zaman duyduğunuz şeylerin birçoğundan ölen insan sayısından daha fazladır!

Balık Yağına Neden İhtiyacınız Var?


Temel yağ asitlerinin “temel” olarak adlandırılmalarının sebebi, bu yağ asitlerini vücudumuzun kendi başına üretememesi ve vücudumuz için gerekli olan bu yağ asitlerini temin edebilmemiz için besin ya da takviyeler kullanmamızın gerekmesidir.

Balık yağları takviyelerini kullanarak, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu EPA ve DHA içeren Omega-3 esansiyel yağ asitlerini sağlayabiliriz.

Vücudumuzdaki Omega-3 yağ asitleri seviyesini arttırarak bağışıklık sistemimizi güçlendirebilir; beyin, kalp ve dolaşım sistemimizi iyileştirebilir ve aynı zamanda eklem ve cilt sağlığımıza da katkı sağlamış oluruz.

Uzmanlar günde en az 500 mg EPA ve DHA temel yağ asitlerine ihtiyaç duyduğumuz konusunda görüş bildirmektedir.

Balık Yağları Metabolizmaya Nasıl Etki Eder?


Omega-3 ve Omega-6 olmak üzere iki ayrı temel yağ ailesi bulunmaktadır.

Vücudumuzda Omega-3 yağ asitleri hücre zarlarında bulunur ve burada Omega 6 yağ asitleri ile karşılaşırlar. Hücre fonksiyonlarımızın sorunsuz işlemesi için bu iki yağ grubunun dengeli bir şekilde vücudumuzda bulunması gerekir. Omega 6 yağ asitlerinin kanımızdaki oranının artması; hücre fonksiyonlarımızın aksamasına neden olmaktadır.

Omega-3 yağ asitleri tüketimimizi arttırarak vücudumuzdaki temel yağ asitleri dengesini sürdürebiliriz; böylelikle hücrelerimizin fonksiyonunu iyileştirir ve bağışıklık sistemimizi güçlendirebiliriz.

Balık yağı; en iyi Omega-3 kaynağı olarak kabul edilir ve vücudumuzdaki her bir dokunun, her bir organın ve sistemin daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar.

Balık yağı takviyelerinin içinde yüksek oranda Omega 3 temel yağ asitleri bulunur; aynı zamanda kalp sağlığına iyi geldiği bilinen Omega-9 yağ asitleri ile de faydaları arttırılmıştır.

omega-epa

Sağlıklı Kalp ve Vücut

 • Dolaşım sisteminin ve kalbin sağlığını korur*
 • Eklem esnekliğini ve hareketliliğini arttırır*
 • Bağışıklık sistemini iyileştirir*
 • Vücut kompozisyonunu ve metabolizmayı destekler*
 • İltihap oluşumunu önleyen vücut tepkilerini geliştirir*
omega-dha

Sağlıklı Ruh Hali, Zihin ve Hafıza

 • Öğrenme süreçlerini ve hafızayı destekler*
 • Pozitif ruh halini ve olumlu düşünmeyi teşvik eder*
 • Beyni, gözleri, sinir ve bağışıklık sistemlerini koruyup güçlendirir*
 • Hamilelerin ve emziren kadınların DHA yağ asitlerini almaları uzmanlar tarafından önerilir*
 
 
 
omega-oa

Sağlıklı Kan Basıncı ve Dengeli Kolesterol Seviyesi

 • Omega-9 balık yağının içerisinde bulunur*
 • Koroner kalp hastalığı gibi kronik dejeneratif hastalıkların oluşma riskini azaltan Akdeniz diyetinin başlıca unsurudur*
 • Kan damarlarının fonksiyonlarını iyileştirir*
 • Hücre zar yapısının daha sağlıklı olmasını sağlar*
 • Omega-9 tekli doymamış yağ asidi metabolizmanın genel sağlığı için faydalıdır. *
İşleminiz Yapılıyor...