Sık Sorulan Sorular


 

Sorularınız var mı? Cevaplarımız var.

Balık yağı ve Omega-3 takviyeleri ile ilgili sormanız muhtemel tüm soruların yanıtlarını bu bölümde bulabilirsiniz. Daha fazla sorunuz varsa o zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Ekibimiz en kısa sürede sizlerle iletişime geçecektir.

 • Omega-3 takviyesi kullanmak için bir reçeteye ihtiyacım var mı?

  SO3 Omega-3 ürünlerimizi kullanabilmek için bir doktor reçetesine ihtiyacınız yoktur.
 • Hamileyken balık yağı takviyesi kullanabilir miyim? Çocuklar balık yağı takviyesi alabilir mi?

  Evet! Omega-3 yağı hamile kadınlar ve emziren anneler tarafından kullanılabilir. 3 yaşın altındaki çocuklar ¼ çay kaşığı, 3-12 yaş arası çocuklar 1/2 çay kaşığı ve 80 lbs veya daha fazla olan çocuklar 1 çay kaşığı balık yağı tüketebilir. Hatta tüketmeleri de gerekmektedir. Çünkü balık yağı takviyeleri içerisinde bulunan EPA ve DHA yağ asitleri beyin gelişiminde oldukça önemli bir role sahiptir.
 • Omega-3 kapsülleri nasıl saklamalıyım?

  Bu sorunun cevabı oldukça basittir! Omega-3 softgel kapsülleri serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır.
 • Yüksek kaliteli bir balık yağını nasıl seçersiniz?

  Balık yağı takviyelerini seçebilmek için üretim standartlarına, saflığına, kokusuna, tadına ve hammaddelerinin nasıl temin edildiğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Saflığı: Balık yağı saflık ve tazelik açısından üçüncü taraf test sonuçları sunuyor mu? Üçüncü taraf bir analiz sertifikası, çevresel toksinlerden gelen saflık seviyesi ve yağın oksidasyon seviyesi (veya tazeliğini) açık bir şekilde belirtiliyor mu? Üretim standartları: Balık yağı uluslararası kalite standartlarına göre üretiliyor mu? Kokusu ve tadı: Balık yağı; balık gibi kokuyor mu, balık tadı mı var? Eğer öyleyse, balık yağı büyük olasılıkla oksijene maruz kalmış ve kokmuştur. Kötü kokulu (oksitlenmiş) yağlardan kaçınmanız gerekir. Çünkü bu yağlar yeterince taze ve saf değildir. Balık yağında ağır bir aroma varsa; muhtemelen balık kokusunun gizlenmesi için eklenmiştir ve yine uzak durmanız gerekir. Sürdürülebilir balıkçılık uygulamaları; Balık yağı üretiminde kullanılan balıklar nasıl avlanıyor? Çevreye zararı var mı ve sürdürülebilir arzı mümkün mü? Tüm bu unsurlar balık yağı üreticisi olan firma ile ilgili net veriler elde etmenizi sağlayacaktır.
 • Omega-3 Esansiyel Yağ Asidi Nedir?

  Omega-3 yağ asitleri yaşam ve sağlık için gerekli olan hücresel ve membran lipidlerinin (canlı hücrelerin baş yapısal unsurları) önemli bileşenleridir. Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri, insan vücudu tarafından sentezlenemeyen ve dolayısıyla yediğimiz gıdalara dahil edilmesi veya diyetlerimizi tamamlaması gereken iki temel yağ asidi grubudur (EFA’lar).
 • Omega-3 takviyeleri, sağlıklı bir kalp ve kardiyovasküler sistemi destekleyebilir mi?

  Evet. Araştırmalar, omega-3 yağ asitlerinin kardiyovasküler sorunların oluşma riskini azalttığını, arterlerin esnekliğini koruduğunu ve sağlıklı trigliserit düzeylerini destekleyebildiğini göstermiştir. Omega-3, kırmızı kan hücrelerini daha esnek hale getirip daha akışkan bir şekilde akmalarına sebep olur ve böylece kan akışını düzenleyerek genel kardiyovasküler sağlığın korunmasına yardımcı olur.
 • Yararları hissetmeden önce Omega 3'ü ne kadar süreyle kullanmam gerekiyor?

  Omega-3 takviyelerini kullanır kullanmaz faydalarını görmeye başlarsınız. Ancak uzun süreli kullanımları daha kalıcı faydalar görülmesine neden olmaktadır. Bu nedenle vücut sağlığınızı genel olarak iyileştirmek istiyorsanız 2-3 ay boyunca kesintisiz bir şekilde Omega-3 takviyelerini kullanabilirsiniz.
İşleminiz Yapılıyor...